Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:

Omul de afaceri Ștefan Gadola a vorbit despre implicarea sa în sportul românesc. Acesta recunoaște că performanțele din fotbal i-au fost de folos ulterior în business. El a povestit un astfel de episod în emisiunea România te privește de pe LOOK TV.
03 Apr. 2018
14:53
1
2823
Liderul CFR Cluj a condus până în minutul 92, când Gnohere a egalat. CFR Cluj nu a reuşit nici de această dată să câștige meciul cu FCSB. A fost 1-1, la fel ca în celelalte două întâlniri din acest sezon.
19 Mar. 2018
13:34
1
3574
CFR Cluj a obţinut prima victorie în noul sezon al Ligii I, 1-0 contra celor de la ACS Poli Timişoara, în etapa a doua a Ligii I.
19 Iul. 2015
20:50
8
9487
CFR Cluj a câştigat procesul la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) de la Lausanne şi are cu 24 de puncte mai mult în clasament.
22 Mai. 2015
10:52
51
11663
CFR Cluj a câştigat la scor de neprezentare, 3-0, în deplasare cu CSMS Iaşi, iar atacantul Gregory Tade a înscris două goluri din penalty cu care a ajuns la cota 17 în clasamentul celor mai buni marcatori din Liga I.
16 Mai. 2015
18:13
3
7274
FC Brașov a terminat la egalitate cu CFR Cluj și își complică și mai mult existența. Formația lui Adrian Szabo face 32 de puncte și rămâne deocamdată pe locul 12, dar riscă să cadă pe o poziție retrogradabilă.
02 Mai. 2015
18:38
3
6622
CFR Cluj a luat un punct la finalul partidei cu Dinamo Bucureşti, disputată în deplasare (1-1), după un meci în care putea câştiga pe final, deşi a evoluat 20 de minute în inferioritate numerică.
25 Apr. 2015
00:15
3
4706
Partida dintre CFR Cluj şi ASA Târgu Mureş, care a contat pentru etapa a 27-a a Ligii I, s-a terminat la egalitate, 2-2. Astfel, oaspeţii au ratat şansa să devină lideri în Liga I măcar pentru câteva ore.
17 Apr. 2015
23:03
3
5126
Puțin peste 5.000 de oameni au fost prezenți în tribunele Cluj Arena pentru a asista la derby-ul Clujului. Nu au avut parte de un meci spectaculos, presiunea jocului “turnând plumb” în ghetele jucătorilor aflați pe gazon.
10 Apr. 2015
22:43
6
3889
CFR Cluj a izbutit să câştige primul meci din returul acestui campionat, 1-0 pe terenul Astrei Giurgiu, în etapa a 24-a a Ligii I. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ionuţ Larie, în repriza secundă.
04 Apr. 2015
20:31
5
3669
Eliminarea CFR-ului din semifinalele Cupei României au provocat un cutremur pe banca tehnică a formaţiei clujene, antrenorul Eugen Trică renunţând să mai pregătească formaţia feroviară.
02 Apr. 2015
13:39
5
3986
Suporterii echipei CFR Cluj vor asista din tribune la derby-ul cu „U” Cluj din semifinalele Cupei României, iar pentru a intra la meci vor plăti doar 30 de lei de persoană.
31 Mar. 2015
11:22
13
6258
Suporterii echipei CFR Cluj trebuie să plătească 200 de lei pentru un bilet la returul din semifinalele Cupei României împotriva Universităţii Cluj, ce va avea loc săptămâna viitoare pe Cluj Arena.
26 Mar. 2015
10:54
56
8491
CFR Cluj a suferit a doua înfrângere consecutivă pe teren propriu în Liga 1, 1-2 cu Viitorul Constanţa, şi rămâne pe ultima poziţie în clasament.
15 Mar. 2015
20:28
0
3005
Antrenorul alb-vişiniilor a declarat că este dispus să rămână în Gruia chiar dacă echipa pe care o pregăteşte acum va retrograda. CFR Cluj a fost penalizată cu 24 de puncte în clasament.
20 Feb. 2015
17:51
4
3522
CFR Cluj şi Universitatea Cluj se vor întâlni în semifinalele Cupei României Timişoreana, în sistem tur-retur.
21 Ian. 2015
12:18
9
5793
Fost jucător şi antrenor la CFR Cluj, Eugen Trică va reveni, de luna viitoare, pe banca formaţiei ardelene. Acesta a confirmat pentru Look TV că va semna un nou contract cu echipa feroviară.
30 Dec. 2014
15:18
6
5129
CFR Cluj a făcut spectacol în meciul cu CSMS Iaşi, 4-0, la ultima prezenţă pe banca feroviară a antrenorului Vasile Miriuţă.
23 Noi. 2014
20:43
3
5254
CFR Cluj a învins cu 2-1 pe Dinamo, pe teren propriu, în derby-ul etapei a 11-a din Liga I. Guima a adus victoria clujenilor cu un gol pe final, iar „feroviarii” au egalat Steaua.
18 Oct. 2014
23:05
7
7961
Derby-ul dintre CFR Cluj şi Universitatea Cluj i-a „îmbogăţit” pe jandarmi, care au acordat 10 amenzi în valoare de 12.600 de lei.
30 Sep. 2014
13:52
4
5123
Steaua este lider după opt etape, însă președintele Valeriu Argăseală se așteaptă la o luptă pentru titlu mai încinsă ca oricând. Două echipe reprezintă, în viziunea președintelului trupei din Ghencea, cele mai periculoase contracandidate.
23 Sep. 2014
20:01
0
3378
Clujul fierbe! Vasile Miriuță țintește a 6-a victorie consecutivă în campionat, chiar împotriva rivalei Universitatea. Este primul test adevărat pentru tehnicianul oaspeților, George Ogăraru.
17:01
1
4732
CFR Cluj a mai dat o lovitură pe piața transferurilor. Un fotbalist care în perioada junioratului a trecut și pe la Barcelona și care apoi a îmbrăcat tricoul Veronei, a ajuns din nou în Gruia.
22 Sep. 2014
16:01
0
2576
Fostul internațional Florin Cernat, reîntors la Oțelul după o pauză de 14 ani, s-a arătat dezamăgit de prestația echipei sale, învinsă de CFR Cluj cu scorul de 1-0.
20 Sep. 2014
21:01
0
1695
Antrenorul lui CFR Cluj, Vasile Miriuță, a recunoscut la finalul meciului că echipa sa nu a jucat strălucit la Galați, dar spune că sentimentul de a fi pe primul loc este foarte plăcut.
21:01
0
1933
Oţelul Galaţi a pierdut, scor 0-1, disputa cu CFR Cluj chiar sub ochii noului antrenor, Tibor Selymes. Tehnicianul fostei campioane a recunoscut că s-a înhămat la o misiune dificilă.
21:01
0
1035
Gregory Tade a spart gheața la Galați. După alte două ocazii pe care le-a avut, francezul deschide scorul, în minutul 43.
20:00
0
943
Insistenţele lui Gregory Tade au dat roade în cele din urmă. Atacantul CFR-ului a reuşit să îl învingă pe Plopeanu în minutul 27, dar golul clujenilor a fost anulat.
20:00
0
1084
În minutul 27, CFR Cluj a fost la un pas de a deschide scorul la Galați. Lovitura de cap a lui Tade a atins mâna lui Sipovici, dar jocul a fost lăsat să continue.
20:00
0
1423
Oțelul Galați a ratat prima oportunitate de gol în partida cu CFR Cluj. Germanul Avdici este autorul ratării din minutul 13.
19:00
0
1089
CFR Cluj poate trece în fruntea clasamentului dacă învinge astăzi, la Galați. Oțelul se află la primul meci fără Michael Weiss, demis etapa trecută.
17:00
0
851
CFR Cluj şi-a fixat obiectivul la Galaţi. Cele trei puncte sunt obligatorii pentru ca „feroviarii” să rămână aproape de Steaua. Clujenii întâlnesc o echipă disperată. Oțelul a schimbat recent antrenorul şi ocupă locul 15 în clasament.
14:01
0
423
Schimbările de la echipa naţională a Ungariei i-au dat calculele peste cap lui Victor Piţurcă. România întâlneşte Ungaria, la Bucureşti, la începutul lunii octombrie, iar selecţionerul nostru a recunoscut că nu ştie prea multe despre Pal Dardai.
13:01
0
2487
Vasile Miriuţă, antrenorul CFR-ului, îşi va serba ziua de naştere în drum spre Galați, alături de fotbaliştii săi. Jucătorii săi au „complotat” şi i-au pregătit o surpriză la arena din Gruia.
01:02
0
3127
CFR Cluj are al doilea atac din ligă cu 16 goluri marcate în şapte partide. Doar Steaua și Astra au înscris câte un gol mai mult, dar totul se poate schimba odată cu transferul lui Dore în Gruia.
19 Sep. 2014
19:01
0
1191
Lupta pentru supremaţie în Liga I se dă între trei sau patru echipe, dar în clasamentul golgheterilor doar două nume contează: Keşeru şi Tade. Jucătorul Stelei are nouă goluri, în vreme ce Tade are şapte.
19:01
0
777
Înfrângerea suferită de Astra în faţa CFR-ului a stârnit un scandal între echipa din Giurgiu şi conducătorii arbitrajului românesc. Giurgiuvenii au acuzat că delegările se fac de la Cluj, iar acest lucru ar fi în favoarea fostei campioane.
17 Sep. 2014
19:01
0
5329
Feroviarii au intrat deja în febra derby-ului cu marea rivală Universitatea, programat în runda a 9-a pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu".
01:02
0
1529
Vasile Miriuță nu se gândește la titlu, însă recunoaște că va părăsi CFR-ul dacă feroviarii vor rata podiumul Ligii 1 la finalul sezonului.
16 Sep. 2014
19:01
1
2388
Emisiunea Fotbal Plus, care va fi difuzată în această seară, de la ora 22.00, de postul de televiziune Look PLUS, îl are ca invitat special pe Ionuț Rada.
16:00
0
1451
Tragerea la sorţi a 16-imilor în Cupa României au fost cu noroc pentru "granzii" din Liga I. Steaua, Astra şi Petrolul au adversari facili, dar vor juca meciurile decisive, în deplasare.
14:01
0
922
Războiul de la distanță dintre Iuliu Mureșan și Dinu Gheorghe continuă, după ce președintele Astrei a acuzat în termeni duri arbitrajul din partida câștigată de CFR în fața giurgiuvenilor, scor 4-1.
15 Sep. 2014
18:02
0
1763
Președintele de imagine al campioanei României, Helmuth Duckadam, i-a reproșat lui Dinu Gheorghe că s-a obișnuit să pună presiune pe arbitri.
18:02
0
481
Președintele ”feroviarilor” clujeni i-a răspuns lui Dinu Gheorghe, după ce oficialul Astrei a insinuat că CFR Cluj și Steaua se bat la titlu în acest sezon pentru că ar fi ajutate de arbitraje.
01:00
0
1905
Președintele celor de la Astra nu crede că echipa sa și Petrolul vor mai conta în lupta pentru campionat, unde le vede doar pe Steaua și CFR Cluj.
14 Sep. 2014
16:01
0
757
Pliatsikas l-a faultat în careu pe Monroy, iar Tade a transformat lovitura de la 11 metri în minutul 91.
00:01
0
1125
Gabriel Enache crede că echipa sa ar fi putut obține mai mult de la meciul cu CFR, dacă nu ar fi jucat aproape 30 de minute în inferioritate numerică.
00:01
0
1432
CFR Cluj a învins de o manieră categorică Astra, cu 4-1, și a trecut pe locul 2, însă Vasile Miriuță crede că e prematur să se gândească la titlu.