UPDATE 6:CFR-Gloria, scor final 2-2, meci de infarct

7519_
Video 2:
Video 3:
Video 4:

Partida dintre CFR Cluj si Gloria Bistrita a inceput in urma cu doar cateva minute pe stradionul “Dr. Constantin Radulescu” din Gruia. Meciul conteaza pentru etapa a 24-a a Ligii I.

CFR Cluj incepe meciul cu Stancioiu in poarta, Tony, Galiassi, Alcantara, Panin, capitanul echipei, Dani, Muresan, Culio, Pereira, Dubarbier, Y. Kone. Pe banca de rezerva se afla Nuno Claro, Dario Flores, Viera, Traore, Peralta, Deac si Mara.

Bistritenii incep meciul cu Tatarusanu in poarta, Ciuca Marius, Velcovici, Paun, Diogo, Sanmartean, Zaharia, Nalati, Joao Pedro Azevedo, Frasinescu si Hora Ioan. Pe banca de rezerve se afla Albut, Muresan Andrei, Coroian, Negrean, Achim, Silvasan si Bajenaru.

Partida este condusa de la centru de Istvan Kovasc (Satu Mare), ajutat la cele doua margini de Sorin Cristina Caia (Timis) si Bogdan Mugurel Velicu (Bucuresti).

Prima mare ocazie a meciului a avut-o Gloria, in minutul 7. Diogo a ratat copilareste din 6 metri, irosind o situatie ideala de a deschide scorul.

UPDATE:

Gloria a deschis scorul in minutul 23. Sanmartean a executat o lovitura libera de la 30 de metri, Frasinescu a recentrat in 6 metri si Diogo l-a invins pe Stancioiu cu o foarfeca laterala.

UPDATE1

Pereira egaleaza in minutul 33 cu un sut din coltul careului de 16 metri, mingea fiind deviata in poarta din bratele lui Tatarusanu.

UPDATE 2

CFR si Gloria Bistrita au incheiat primele 45 de minute la egalitate, 1-1. Oaspetii au inceput mai bine partida, au marcat primii dar clujenii au egalat printr-o gafa a portarului Tatarusanu.

UPDATE 3

Peralta duce scorul la 2-1 in minutul 47, dupa o faza consumata pe centrul apararii bistritene. CFR-ul pare dezlantuit si domina clar inceputul reprizei secunde. Sabau a facut prima schimbare a meciului, l-a scos pe Sanmartean si l-a introdus pe Coroian.

UPDATE 4

In minutul 86, Kone a ratat un penalty acordat la un fault comis de Nalati asupra lui Traore. Gloria a ratat 3 mari ocazii de gol in ultimul sfert de ora, prin Silvasan, Diogo si Ciuca.

UPDATE 5

Portughezul Azevedo a marcat in ultimul minut de prelungiri golul egalarii pentru Gloria. Fundasul Gloriei a prins un sut din dreapta careului, deviat in coltul scurt.

UPDATE 6

Gloria a reusit un punct mare in Gruia, gratie unui gol marcat in ultimul minut de prelungiri. A fost un meci extrem de spectaculos, cu 4 goluri si un penalty ratat, in urma caruia CFR-ul se indeprateaza de titlu iar Gloria de zona retrogradarii. Jucatorii celor doua echipe s-au imbrancit la iesirea de pe teren. Pe stadionul din Gruia au fost aproximativ 5.000 de persoane.

Ioana Babos

Articole din aceeasi categorie
Arturo Vidal a decis să renunțe la burlăcie. Starul lui Juventus Torino s-a căsătorit ieri cu aleasa inimii lui, Maria Teresa Matus. Nuntă mare în Chile.
28 Dec. 2014
20:02
0
Vlad Chiricheș a fost folosit titular de Mauricio Pochettino împotriva lui Manchester United și nu a dezamăgit. Românul și-a făcut excelent treaba în fața ”diavolilor” și a avut câteva intervenții ex
20:02
0
Cosmin Moți a impresionat o lume întreagă cu paradele sale de la loviturile de departajare din meciul Ludogorets - Steaua. Bulgarii au ajuns în grupele Champions League în dauna ”roș-albaștrilor”, du
20:02
0
Stephen Mallan joacă pentru St.
15:00
0
În urmă cu o săptămână Napoli învingea pe Juventus, la penalty-uri, în Supercupa Italiei. A fost un meci dramatic, în care napoletanii au egalat în minutul 118 prin Higuain.